WTCC: Jubileuszowe zwycięstwo BMW w Brnie

Andy Priaulx w BMW 320si wygrał drugi wyścig WTCC na torze w Brnie, który odbył się w miniony weekend. Zwycięstwo Brytyjczyka było jubileuszowym, 50. zwycięstwem w WTCC dla zespołu BMW Motorsport wspieranego przez Castrol.

Pierwszy z wyścigów wygrał Robert Huff w Chevrolecie Cruze. Brytyjczyk wyprzedził o 0,796 sek. Gabriele Tarquiniego oraz o 2,036 sek. Alaina Menu. Kierowcy BMW uplasowali się tuż za podium. Czwarty był Brazylijczyk Augusto Farfus, do które należy także najszybsze okrążenie pierwszego wyścigu. Piąty linię mety minął Andy Priaulx.

To łupem Brytyjczyka padł wynik w drugim wyścigu na torze w Brnie. Kierowca BMW Motorsport wspieranego przez Castrol wyprzedził o 2,254 sek. swojego rodaka - Colina Turkingtona oraz o 3,353 sek. Alaina Menu. Augusto Farfus po raz kolejny znalazł się w czołowej piątce ze stratą niespełna sześciu sekund do zwycięzcy.

Dzięki punktom zdobytym w Brnie Andy Priaulx zbliżył do prowadzących w klasyfikacji WTCC. Kierowca BMW nadal jest trzeci, jednak jego strata do prowadzącego Yvana Mullera, który w Czechach nie zdobył żadnego punktu zmalała do szesnastu „oczek". Do drugiego Tarquiniego traci ich dziewięć. W klasyfikacji producentów BMW ma 382 punktów i jest trzecie. Prowadzi Chevrolet, drugi jest SEAST Customers Technology.